הבטחון בשיטת EMDR מורכב ממספר גורמים, והמחקרים המדעיים משמשים ככלי חשוב לחיזוק ולהעמקת האמון ביכולתה של השיטה להפחית את התסמינים של טראומה. השיטה התפתחה על ידי הפסיכולוגית האמריקאית פרנסיס שאפירו, ואף שהתפתחה תחילה ככלי לטיפול בפסיכוטראומה, כיום היא משמשת כאמצעי עיקרי לטיפול בטראומה כוללת.

מחקרים מחמירים ובקרתיים נערכו בעשורים האחרונים על מנת לבחון את היעילות של EMDR בטיפול בטראומה. תוצאות המחקרים חזקות ומרשימות, והן מצביעות על יעילות משמעותית של השיטה בהפחתת תסמיני הטראומה. במהלך המחקרים, התברר כי השיטה מסייעת בסיוע למטופלים לעבוד על זיכרונות טראומטיים ולשחרר את המתח הרגשי שהם מחזיקים בהם.

אי אמ די אר מבוססת על יסודות נוירולוגיים ופסיכולוגיים. השיטה משפרת את יכולת המוח לעיבוד מידע ולהתמודדות עם זיכרונות טראומטיים בצורה יעילה יותר. המחקרים הנוירולוגיים מצביעים על השפעה חיובית של התנועות העיניים המהירות על פעילות המוח, ועל היכולת שלהן לשפר את תהליכי ההתמודדות עם טראומה ולקדם את השיקום הנפשי של המטופלים.

עוד ניסיונות מחקר עם EMDR מצביעים על יתרונות השיטה בהקלה על תסמיני פוסט-טראומטיים, כגון חרדה ופחד, ובכך משפרת את איכות החיים של המטופלים. התוצאות המרשימות של המחקרים הללו מחזקות את האמון ביעילותה של EMDR ומקשטרות את השימוש בה ככלי טיפול ראשי.

השימוש באי אמ די אר לא מוגבל רק לטיפול בפסיכוטראומה. מחקרים נוספים מצביעים על היעילות של השיטה בטיפול בבעיות שונות, כגון חרדה, דיכאון והפרעות קשב וריכוז. כתוצאה מכך, ניתן לראות כי השיטה מציעה פתרונות רבים ומגוונים לבעיות נפשיות שונות.

בסיכום, המחקרים המדעיים מחזקים את הבטחון בשיטת EMDR ומצביעים על היעילות והיכולת שלה לשפר את תהליך השיקום של המטופלים מטראומה. השימוש באי אמ די אר הוכח כאמצעי יעיל להפחתת תסמיני הטראומה ולשיפור א